Stretch folia ekologiczna - Greenstretch

Trwała folia stretch stanowi jeden z niezbędnych akcesoriów, służących do stabilizowania, zabezpieczenia przed transportem, czy magazynowania określonych towarów w halach produkcyjnych. Współcześnie coraz więcej firm decyduje się na opakowania ekologiczne, których produkcja i eksploatacja nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Od kilku lat można zaobserwować na rynku wzrost popularności ekologicznej stretch folii. To rozwiązanie charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i przyczepnością.

Greenstretch.eu
obrazek prezentujacy

Dlaczego warto wybrać ekologiczny stretch?

Z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie może generować nadprodukcja plastiku i innych, szkodliwych tworzyw sztucznych. Działalność firm, opierająca się na idei zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązaniach, niesie masę pozytywnych korzyści. Folia ekologiczna nadaje się w 100% do recyklingu. Przy produkcji tworzywa wykorzystuje się aż do 30% surowca pochodzącego z odzysku wtórnego. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania przedsiębiorstwa mogą chronić środowisko naturalne.

Czym cechuje się folia ekologiczna?

Właściciele firm często zastanawiają się, czy ekologiczne rozwiązania sprawdzą się w praktyce. Podejmując decyzję biznesową o zakupie ekologicznej folii stretch od sprawdzonego producenta, można liczyć na najwyższej jakości produkt o doskonałej przyczepności i wytrzymałości. Rozciąg użytkowy w przypadku folii maszynowych sięga nawet 250%, co pozwala znacząco zredukować jej zużycie. Wydajność i odporność na szereg czynników zewnętrznych idzie w parze z ekologicznym sposobem produkcji.

Gdzie sprawdzi się folia stretch z recyklingu?

Ekologiczna folia stretch sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie, które zajmuje się produkcją, magazynowaniem, czy transportem towarów. Badania wykazują, że firmy decydujące się na zmianę polityki i implementację wzorców zrównoważonej produkcji szybciej zyskują zaufanie wśród konsumentów. Decydując się na zakup folii z recyklingu, warto jednak wybierać sprawdzonych i rzetelnych producentów. Doskonałym przykładem firmy, która tworzy ekologiczną folię o najwyższym stopniu jakości jest Grupa Ergis.